Al sinds 1992 een gespecialiseerde distributeur in netwerk- bekabeling en apparatuur voor zowel de Data- als de Telecom-markt.

Alles over glasvezel patchkabel!

Uitleg over OM1, OM2, OM3 en OS1

Uitleg over de verschillende fibers

De Ethernet protocollen 100 Mbit/s, 1 Gigabit en nu ook 10 Gigabit zijn goed over glasvezel te zenden. Echter ook glasvezel heeft zijn beperkingen. In de tabel hieronder ziet u welke afstand u kunt bereiken met de gebruikelijke glasvezelsoorten. LET OP: deze afstanden zijn point to point zonder extra overgangen door connectoren! Iedere connectorkoppeling geeft een bepaalde demping waardoor de afstand duidelijk afneemt.

Evenals bij 1 Gigabit is bij 10 Gigabit het gebruik van laserdioden noodzakelijk.
Waarschuwing: Kijk NOOIT in een op apparatuur aangesloten glasvezel of er licht uit komt. Het laserlicht kan ernstige schade aan uw netvlies toebrengen.
Laserdioden hebben ondertussen de tot nog toe gebruikelijke LED's volledig verdrongen. Dit maakt het noodzakelijk dat voor laserlicht geschikte multi-mode glasvezels worden toegepast die, onafhankelijk van het te gebruiken protocol, de gewenste afstand garanderen.
Voor nieuwe installaties zal de glasvezelkwaliteit dus minimaal 50/125 OM2 moeten zijn. De tot nog toe veel gebruikte 62.5/125 OM1 glasvezel is achterhaald en minder geschikt voor nieuwe technieken. Een oplossing voor reeds aanwezige kabels zou het gebruik van
mode-conditioning kabels kunnen zijn.

GLASVEZEL AFSTANDEN TABEL

Vezel:

OM1

OM2

OM3

OS1

Lichtbron:

62,5/125m

50/125m

50/125m

9/125m(1310nm)

10 Base-FL

850nm

2000 meter

2000 meter

2000 meter

100 Base-SX

850nm

300 meter

300 meter

300 meter

100 Base-FX

1300nm

2000 meter

2000 meter

2000 meter

1000 Base-SX

850nm

300 meter *

500 meter
550 meter

500 meter
900 meter

1000 Base-LX

1300nm

500 meter

500 meter
550 meter

500 meter
900 meter

2000 meter

10 Gbase-SX

850nm

84 meter

300 meter

10 Gbase-LX

1300&1310nm

2000 meter

*IEEE 802,3z schrijft 220 m voor vezels 160MHz/km 62,5/125m en 275 m voor 200MHz/km vezel 62,5/125m  ISO/IEC,2e Editie

OM = Optical Multimode OS = Optical Singlemode

In het ontwerp van de ISO/IEC, 2e editie, worden voor MMF (Multi-Mode Fiber) de nieuwe categorin OM2 en OM3 gedefinieerd.

Met single-mode realiseert u veel grotere afstanden dan met multi-mode. Single-mode wordt gebruikt voor netwerkverbindingen die zich uitstrekken over grote afstanden. Denk hierbij ook aan een toepassing voor kabel-TV, Fiber-To-The-Home en internetproviders.
Single-mode geeft ook een grotere bandbreedte. U kunt in full-duplexmode gebruikmaken van een paar single-mode glasvezels om zo een doorvoer te realiseren die tweemaal zo groot is als bij multi-mode. De werkelijke afstanden die u met single-mode glasvezel kunt realiseren, wordt mede bepaald door het soort LAN-producten dat u met de kabel gebruikt.
Voor single-mode bestaan (in tegenstelling tot multimode) geen algemeen aanvaarde standaarden.

info@datop.nl, tel: 0306359000, Post en Bezoekadres: Wilgenkade 2, 3992 LL, Houten, Nederland
2005 - 2015 Datop b.v. Alle rechten voorbehouden. De op deze pagina opgenomen logo's, beeldmerken en overgenomen teksten blijven eigendom van de rechtmatige eigenaar.